Windows 12. Nový operační systém by mohl přijít už v roce 2024

Windows 12 se stává tématem číslo jedna v online únicích týkajících se dalšího vývoje Microsoftu. Zatímco většina uživatelů čeká na instalaci Windows 11, po webu kolují zvěsti o údajně brzkém vydání Windows 12 – a to již v roce 2024.

Windows 12 měly přijít na trh již v roce 2024. Server Windows Central popisuje podrobnosti a uvádí, že se jedná o příspěvek známého leakera, který v něm údajně citoval části dokumentace společnosti Intel týkající se uvedení nových procesorů Meteor Lake-S na trh. V nyní již smazaném příspěvku byla zmíněna kompatibilita se systémem Windows 12.

Nic bližšího není v tuto chvíli známo, takže signál týkající se Windows 12 je třeba brát s rezervou. To však nic nemění na tom, že takový scénář není nemožný. Je pravda, že Windows 11 teprve získávají na popularitě, ale na druhou stranu v roce 2024 (který je navrhován jako potenciální datum vydání Windows 12) uplynou tři roky od premiéry prvního vydání jedenáctky.

Nelze vyloučit, že Microsoft bude chtít vydat nový systém právě po takové době.

Na druhou stranu je třeba připomenout, že Windows 11 jsou stále ve vývoji a za několik měsíců by měly dostat rozsáhlou aktualizaci 23H2. Místo toho si uživatelé mohou již nyní stáhnout balíček Moment 2, jehož instalaci si však musí vynutit ve službě Windows Update. Jinak se nové funkce dostanou do počítačů až s březnovými bezpečnostními záplatami, tedy v polovině měsíce.

Zdroj: windowscentral.com, redakce