Windows 11: přicházejí nový Průzkumník souborů a další skvělé funkce

Systém Windows 11 se neustále vyvíjí a další změny jsou k vidění v programu pro testery. Nejnovější informace potvrzují, že do systému se mimo jiné brzy dostane osvěžený Průzkumník souborů a modernější panel pro ovládání hlasitosti – změny jsou viditelné na první pohled.

Na chystané změny v systému Windows 11 upozornil server Windows Latest. Patří mezi ně přepracovaná nabídka ovládání hlasitosti systému, která je v současné době velmi omezená a nakonec umožní flexibilnější výběr výstupního zařízení a výkonu prostorového zvuku.

Celé to bude viditelné ve formě vysouvacího panelu na hlavním panelu systému Windows 11, podobně jako je nyní vysouvacím panelem panel se zkratkami pro zapnutí nočního režimu, Wi-Fi nebo Bluetooth.

Další chystaná změna systému se týká Průzkumníka souborů, který zahrnuje hlubší integraci s funkcemi Microsoft 365. Mluvíme o osvěženém postranním panelu, který bude zobrazovat podrobnosti o konkrétním souboru, navrhované související dokumenty, historii aktivit a tlačítka pro rychlé sdílení online a správu přístupu ostatních uživatelů. Tyto změny usnadní život těm, kteří pravidelně vytvářejí dokumenty v týmech pomocí systému Windows 11.

Očekává se, že změny ve Windows 11 se rozšíří i na testery v programu Insider. Nová možnost v nastavení systému by uživatelům pomohla povolit možnosti, které společnost Microsoft ve výchozím nastavení deaktivovala.

Rozsah této funkce a její dostupnost však v tuto chvíli nejsou známy. Windows 11 pro testery ji zatím zobrazují pouze v hrubých rysech.

Zdroj: redakce, windowslatest.com