Výzkumníci vytvořili chytré náušnice pro sledování tělesné teploty. V plánu je i náhrdelník pro sledování zdraví srdce

Prototyp chytrých náušnic s názvem Thermal Earring byl nedávno představen jako bezdrátové nositelné zařízení schopné monitorovat teplotu ušního lalůčku uživatele. Příslušenství překonalo chytré hodinky při snímání teploty pokožky během období odpočinku.

Thermal Earring, která je velká a váží asi jako malá kancelářská sponka, připevňuje jeden senzor k uchu pomocí magnetické spony. Další senzor visí o něco níže, aby odhadl pokojovou teplotu. Senzory lze personalizovat módními vzory z pryskyřice nebo drahokamu, aniž by to negativně ovlivnilo přesnost.

Zařízení má výdrž baterie 28 dní. Spolu s baterií vtěsnali výzkumníci také bluetooth čip, dva teplotní senzory a anténu. Po přečtení a odeslání teploty přejde do hlubokého spánku, aby se šetřila energie, uvádí portál GeekWire.

„Nakonec chci vyvinout sadu šperků pro sledování zdraví,“ řekla spoluautorka Qiuyue Xue. „Náušnice by snímaly metriky aktivity a zdraví, jako je teplota a srdeční frekvence, zatímco náhrdelník by mohl sloužit jako monitor elektrokardiogramu pro efektivnější údaje o zdraví srdce.“

zdroj: GeekWire