Muž vytápí dům rypadlem na kryptoměny. Tato myšlenka je skvělá

Dolování kryptoměn a vytápění vašeho domova může mít mnoho společného. Především je to spojeno s vysokou spotřebou energie a vysokými teplotami. Rakušan přišel s inovativním nápadem, jak spojit obě věci a ještě z toho vytěžit.

Případ Rakušana je docela specifický, protože dům, ve kterém bydlí, byl postaven ekologicky a o izolaci se stará tepelné čerpadlo. Použil rypadlo na kryptoměnu skládající se ze čtyř grafických karet AMD Radeon R9 390. Tvrdí, že může vydělat až 1 400 dolarů ročně.

Nízké náklady a dobré výdělky
Při kopání vydává zařízení velké množství tepla. Rypadlo dosahuje kolem 80 stupňů Celsia, takže má co darovat. Rakušan řekl, že se pokusí použít toto teplo k oteplení domu. Koupil tedy skříň serveru a dovnitř nainstaloval rypadlo. Koupil také některé komponenty, které pomohly odvádět teplo z GPU přímo do tepelného čerpadla.

foto / blog.haschek.at

Jak mu to prospělo? To je nejlépe vidět na níže uvedeném grafu. Podle zjištění instalace rypadla do topného systému snížila spotřebu elektřiny čerpadla přibližně o 50 procent. Střecha má navíc fotovoltaické panely s celkovým výkonem 5 000 W. Za slunečných dnů je tato sada soběstačná.

V této situaci nejenže neplatí další náklady na vytápění, ale také jednoduše vydělává. Jeho těžba kryptoměn je podle něj zisková, když se cena etherea pohybuje kolem 900 dolarů. V současné době hodnota ETH již překročila 1 600 $. Rovněž je třeba vzít v úvahu, že v Rakousku je těžba kryptoměn zdaněnou činností.

Muž tedy platí daň z toho, co vydělá na kryptoměnách. Zákon vám však umožňuje odečíst náklady na elektřinu nebo elektronická zařízení. V Rakousku jsou ceny elektřiny také přibližně o 30% vyšší.

foto / blog.haschek.at