Vše co potřebujete vědět o Hogwarts Legacy

Od oficiálního vydání hry Hogwarts Legacy nás dělí jen několik dnů. Už teď si ji hráči a milovníci Harryho Pottera předobjednávají na známých herních portálech. Hogwarts Legacy je jednou z nejočekávanějších her v tomto roce, a proto není divu, že už teď má takovou popularitu. Dříve než se rozhodnete hru zakoupit, měli byste si ověřit, jestli máte k dispozici dostatečné podmínky, abyste si ji mohli zahrát bez jakýkoliv problémů. Tento článek vám zodpoví nejen otázku, jaké jsou minimální i doporučené požadavky na PC, nebo na jakých platformách si budete moct zahrát na čaroděje či čarodějku, ale se dozvíte i další informace.

O čem je Hogwarts Legacy?

Hogwarts Legacy vás vrátí do oblíbené školy čar a kouzel v Bradavicích, tentokrát v roli vámi vytvořené postavy. V této tolik oblíbené akční RPG hře budete žít v legendárním hradu, ovládat kouzelnická umění a prozkoumávat tajemné zázemí svého avatara.

Základem hratelnosti je magie. Různé školy magie vás naučí různým dovednostem, včetně útočných útoků a obranných kouzel. Některá kouzla odhalují skryté předměty, což je užitečné pro průzkum a řešení hádanek, jiná odrážejí příchozí útoky nebo kouzla. Nepřátele můžete nechat levitovat, vyvolávat a vrhat předměty v prostředí, nebo sesílat starodávnou magii, abyste nepřátelům způsobili kritické poškození.

Proč Hogwarts Legacy sklízí už teď takový úspěch?

Romány o Harrym Potterovi vzaly v 90. letech 20. století a v roce 2000 svět útokem a inspirovaly celou generaci dětí a mladých dospělých svým příběhem o dospívání zasazeným do moderní Anglie plné fantazie. Témata hrdinství, lásky, oběti a ztráty naplnila stránky sedmi románů a jejich úspěšný náklad připravil půdu pro neméně úspěšnou filmovou sérii. Samozřejmě se dočkala i mnoha videoherních adaptací. Mnohé z nich navazují na filmové a románové zápletky, jiné jsou spin-off tituly zasazené do tohoto univerza.

Bradavické dědictví je první hra pro PC a konzole s Harrym Potterem vydaná po téměř deseti letech (nepočítaje v to mobilní spin-offy). Je to také první hra, která představila tvůrce postav a příběh určený pro prvky hraní rolí.

Kdy a kde je možné si hru zakoupit?

PC hru Hogwarts Legacy si můžete předobjednat prostřednictvím obchodu Epic Games Store nebo služby Steam za 1 333 korun. Hra bude uvedena na trh 10. února 2023 společně s verzemi pro PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Na uvedení hry na ostatních platformách si musíte chvíli počkat.

Kdy bude hra Hogwarts Legacy dostupná pro Nintendo Switch, PlayStation 4 a Xbox One?

Verze pro PlayStation 4 a Xbox One budou uvedeny na trh 4. dubna 2023. Verze pro Nintendo Switch následuje ještě později, 25. července 2023. Důležitá je v tomto ohledu trpělivost.

Jak si můžete zahrát Hogwarts Legacy?

Verze Hogwarts Legacy na PC podporuje ovládání myší a klávesnicí a také plnou podporu ovladačů. Do jaké míry lze toto ovládání přizpůsobit, není známo. Hra je také ověřena na platformě Steam Deck, takže hráči přenosných her se radují!

Jaké jsou minimální požadavky hry Hogwarts Legacy na PC?

 • OS: Windows 10 (64-bit)
 • CPU: AMD Ryzen 5 1400 (3.2GHz) nebo Intel Core i5-6600 (3.3GHz)
 • RAM: 16GB
 • GPU: AMD Radeon RX 470 (4GB) nebo Nvidia GeForce GTX 960 (4GB)
 • DirectX: Verze 12
 • Místo na disku: 85GB

Hra Hogwarts Legacy podporuje úložiště HDD, ale upřednostňuje se úložiště SSD. S touto konfigurací můžete hru hrát v nastavení nízké kvality (720p/30 snímků za sekundu).

Jaké jsou doporučené požadavky hry Hogwarts Legacy na PC?

 • OS: Windows 10 (64-bit)
 • CPU: AMD Ryzen 5 3600 (3.6 GHz) nebo Intel Core i7-8700 (3.2GHz)
 • RAM: 16GB
 • GPU: AMD Radeon RX 5700 XT, Intel Arc A770, nebo Nvidia GeForce 1080 Ti
 • DirectX: Verze 12
 • Místo na disku: 85GB

S tímto nastavením počítače můžete hru Hogwarts Legacy hrát při nastavení vysoké kvality (1080p/60 snímků za sekundu).

Zdroj: redakce, PCmag, Hogwards Legacy