Voděodolnost se stane standardní výbavou smartphonů Samsung Galaxy A

Společnost Samsung chce dále zvýšit popularitu chytrých telefonů řady Galaxy A. Modely příštího roku získají oficiální certifikaci odolnosti proti vodě a prachu IP, informuje portál fuentitech.com.

Nelze popřít, že Samsungu se v segmentu smartphonů střední třídy daří skvěle, k čemuž mu dopomohla i třída Galaxy A. Tato rodina nabízí dobře vybavené modely s pěknými fotoaparáty a technologií 5G, které jsou k dispozici za velmi slušné ceny.

Jedním z nejoblíbenějších zástupců je v současnosti model Galaxy A52s, který seženete v těchto obchodech. Zařízení má poměrně dobrý procesor, čtyři fotoaparáty s hlavním snímačem 64 MP a velkou baterii, takže je mezi zákazníky velmi oblíbené.

Galaxy A s oficiální třídou voděodolnosti
Výrobce však chce tuto řadu ještě více zpopularizovat, a tak modely příštího roku dostanou oficiální třídu vodotěsnosti. Některé z nových smartphonů získají oficiální certifikaci IP označující odolnost proti prachu a vodě, nejspíše modely Galaxy A33 5G a vyšší budou inzerovány jako vodotěsné. Pokud se informace potvrdí, je pravděpodobné, že do třídy IP budou patřit také modely A43, A53, A73 a A83.

Samozřejmě je třeba podotknout, že to není poprvé, co bude hardware z této rodiny vodotěsný. Je to však poprvé, co Samsung nabídne vodotěsnost jako standardní funkci této řady a bude uvedena v propagačních materiálech.

Samozřejmě musíte počítat s tím, že formální certifikace IP vodotěsnosti zvyšuje cenu hardwaru z licenčních důvodů. Proto ji mnoho výrobců nepoužívá, přestože jejich zařízení jsou voděodolná. Lze však doufat, že se Samsungu podaří tomuto problému vyhnout a jeho zařízení si udrží přijatelnou cenu. Možná toho koncern dosáhne odstraněním konektoru pro sluchátka, který je stále přítomen v modelech nižší třídy.

Takový certifikát však může být velmi užitečný. Pomůže společnosti získat výhodu v segmentu středně velkých chytrých telefonů před takovými rivaly, jako jsou Xiaomi a OPPO. Zákazníci totiž častěji sáhnou po zařízení, které je oficiálně odolné vůči vodě, která je jednou z nejčastějších příčin poškození spotřební elektroniky.

Zdroj: fuentitech.com