V Číně staví nákupní centrum s největším krytým lyžařským centrem na světě

Studio 10 Design, které stojí za ohromujícími mrakodrapy v Saúdské Arábii, navrhlo nové obrovské nákupní centrum se smíšeným využitím v Číně. Budova umožní návštěvníkům vyrazit na sjezdovku, jakmile skončí s ochutnávkou prodeje, a to s pomocí tzv. největšího krytého lyžařského centra na světě.

Projekt s názvem Huafa Snow World se v současné době staví v zátoce Qianhai v severozápadním Šen-čenu. Po dokončení bude zahrnovat maloobchodní prostory a restaurace, stejně jako zábavní zařízení, ale velkým lákadlem je samozřejmě lyžařské centrum na vrcholu, píše portál Newatlas.

Na rozdíl od poněkud podobného projektu CopenHill společnosti BIG bude lyžařská sjezdovka uzavřena ve střešním prostoru o výšce 83 metrů a délce 441 metrů. Bude mít vlastní obchodní a zábavní prostory, ale většinu dostupné plochy zabere vlastní sjezdovka. V ostatních částech areálu se budou nacházet obytné prostory, luxusní hotel, další maloobchodní prostory a také spousta zeleně.

„Vizionářský projekt Huafa Snow World upevňuje jeho strategickou pozici v srdci rozvíjejícího se technologického centra Qianhai Bay na severozápadě Šen-čenu. Nový projekt se nachází v klíčové lokalitě s výhodným spojením s letištěm a meziměstským dopravním uzlem a poskytuje místním obyvatelům místo k setkávání a zároveň snadno přiláká a propojí náročné obchodní cestující i turisty z celého světa. Huafa Snow World, jehož kotvou je krytý lyžařský areál o rozloze 80 000 metrů čtverečních, největší svého druhu na světě, se může pochlubit bohatou kombinací maloobchodních, zábavních, komerčních, pohostinských, občanských a kulturních prvků, které vytvářejí živou destinaci.“

Projekt bude zahrnovat také některé prvky udržitelnosti. Obrovská šikmá střecha krytého lyžařského střediska bude zakončena solárními panely, což sníží potřebu energie ze sítě, a to jak pro samotné lyžařské centrum, tak pro přilehlé komerční budovy. Systém hospodaření s vodou bude shromažďovat dešťovou vodu pro zavlažování terénních úprav, zatímco mokřadní rezerva bude hospodařit s dešťovou vodou.

Huafa Snow World by měl být dokončen do roku 2025.

Zdroj: Newatlas