Už žádné jazykové bariéry. Google má brýle rozšířené reality, které zobrazují okamžitý překlad mluvené řeči

Na konferenci Google I/O společnost představila řadu budoucích produktů, které jsou v současné době ve vývoji. Patří mezi ně nové brýle pro rozšířenou realitu (AR), jež představují skutečně inovativní a užitečný koncept, píše server Extreme Tech.

V krátkém demonstračním videu Google ukazuje, jak brýle dokážou překládat mluvenou řeč a zobrazovat výsledek pomocí rozšířené reality. Video ukazuje čínskou matku mluvící mandarínskou čínštinou a její dceru mluvící anglicky. Přestože matka své dceři anglicky rozumí, není schopna jí odpovědět. Dcera si nasadí brýle a mandarínština se jí přímo před očima přeloží do angličtiny.

Mezi ukázkami je i žena se sluchovým postižením, která komunikuje znakovou řečí, a když na ni mluví její dcera, může si nasadit brýle a vidět titulky. Společnost Google v posledních letech intenzivně pracuje na překladači Google. Společnost tvrdí, že do těchto brýlí, které zatím nejsou pojmenovány, vložila velkou část práce.

Zajímavé je, že prototyp brýlí je také velmi podobný verzi Enterprise Glass, která byla vydána před třemi lety. Jedná se o velmi zajímavou technologii, která by mohla být opravdu užitečná. Může přinést průlom v komunikaci mezi lidmi nebo být užitečný při cestování do zahraničí.

Představte si, že byste se mohli podívat na titulky a mít je v zorném poli spolu s popisky. Nebo můžete snadno komunikovat se zahraničními taxikáři či prodejci. Společnost Google zatím nezveřejnila mnoho podrobností o brýlích, takže nelze říci, kdy budou uvedeny na trh a kolik budou stát.

Zdroj: extremetech.com