Unikly první informace o tajném projektu Iris společnosti Google, náhlavní soupravě pro rozšířenou realitu

Inženýři společnosti Google vyvíjejí novou náhlavní soupravu pro rozšířenou realitu AR, uvedl server Ars Technica.

Stejně jako brýle pro smíšenou realitu od společnosti Apple, by tato souprava od společnosti Google byla bezdrátová a používala by externí kamery k odesílání rozšířeného obrazu reálného světa. Zdroje uvádějí, že současné prototypy zařízení připomínají lyžařské brýle.

Společnost doufá, že své brýle pro smíšenou realitu dodá v roce 2024, ale toto datum pravděpodobně není pevně stanoveno.

Jedná se o přísně tajný projekt, na kterém pracuje ve společnosti Google asi 300 lidí, včetně některých členů týmu Pixel. Projekt vede viceprezident laboratoří Googlu Clay Bavor, který se v minulých letech významně podílel na několika projektech AR/VR/XR.

Mezi tyto projekty patří Google Lens, ARCore a nedávno odhalený projekt Starline, což je kabina pro videohovory a teleprezenci s vysokým rozlišením, která využívá 3D snímače i technologii 3D zobrazení k vytvoření iluze, že osoba, se kterou na dálku hovoříte, sedí přímo před vámi ve fyzickém prostoru. Starline má být spuštěn rovněž v roce 2024.

Mimochodem společnost Google již v roce 2012 představila náhlavní soupravu Google Glass AR, která však jako spotřebitelský produkt neuspěla, ale stále se používá v podnikovém kontextu.

Zdroj: arstechnica.com