Ukrajinské vozidlo M2 Bradley odolalo přímému zásahu raketou a dále se účastnilo boje

Americká bojová vozidla pěchoty M2 Bradley stále překvapují. Díky silné ochraně proti střelám ukrajinské vozidlo M2 Bradley přežilo přímý zásah raketou a dokonce se dále účastnilo boje.

Americká vozidla M2 Bradley se pro Ukrajince stále více jeví jako jedno z nejlepších bojových vozidel, co kdy od spojenců dostali. Nejen, že ochrání ve většině případů celou posádku, ale dokážou vydržet i přímý zásah tankem či protitankovou střelou. Jak můžete vidět na videu níže, vozidlo přežilo přímý zásah raketou a dále fungovalo, jako by se nic nestalo. Dokonce vypadá, že M2 Bradley utrpěl jen minimální škody.

Americký M2 Bradley je stále jedno z nejlepších bojových vozidel na světě. Účastnil se mnoha konfliktů a stále více dokazuje, že toho vydrží opravdu hodně. Vozidlo má dobrý pancíř a skvělou manévrovatelnost. Dokáže jet rychlostí až 66 km/h a ujede až do vzdálenosti 480 km. Má zbraně jak proti pěchotě, tak proti obrněným vozidlům. Hlavní zbraň je 25 mm automatický kanon a k němu má vozidlo protivozidlový systém TOW s dvěma hlavněmi. Nechybí ani lehký kulomet na potlačení pěchoty. Ukrajina má k dispozici cca 200 těchto vozidel.

Zdroj: redakce, defence-blog