Ukrajina obdržela nové drony DroneHunter. Ty využívají AI a dokážou lovit jiné drony

Nové drony DroneHunter jsou plně autonomní a dokážou v určité oblasti najít a zlikvidovat jiné drony. Díky kameře s nočním viděním dokážou fungovat i v noci a v zhoršených povětrnostních podmínkách.

DroneHunter je plně autonomní inteligentní dron, který využívá AI. Dron je vybaven radarem navrženým na efektivní detekci dronů za jakýchkoli podmínek. Jakmile je v oblasti detekován cizí dron a analyzována úroveň hrozby, DroneHunter bezpečně odstraní hrozbu pomocí rychle vystřelené padákové sítě. Detekce a následný zásah dronu je plně autonomní a nevyžaduje žádný příkaz od operátora. Dron je velmi efektivní proti iránským sebevražedným dronům Shahed-136.

Tyto drony se nepoužívají jen v armádě, ale i například na letištích na likvidací dronů, které by mohly ohrozit letecký provoz. Dron se v prostoru orientuje pomocí GPS a radaru. DroneHunter má předem nastavenou oblast, kterou hlídá, a když v té oblasti zaznamená dron, tak ho nejdříve vyhodnotí a poté ho případně zlikviduje pomocí padákové sítě, která dron bezpečně dostane na zem a tím omezí i případné škody, které by mohly nastat po odstřelu dronu zbraní. Dron má velmi velkou úspěšnost 85 %.

Zdroj: redakce, fortemtech