Tyto luxusní hodinky jsou nejtenčí na světě. Mají tloušťku pouhých 1,7 mm a stojí jen 14 milionů korun

Společnost Bulgari překonala rekord v nejtenčích hodinkách na světě s tloušťkou 1,7 mm, píše o tom web The Verge.

Italská luxusní značka Bulgari opět překonala rekord v nejtenčích mechanických hodinkách na světě. Její nové hodinky Bulgari Octo Finissimo Ultra COSC mají tloušťku pouhých 1,7 mm, což je přibližně stejná tloušťka jakou má špageta.

Společnost Bulgari dlouho držela rekord v nejtenčích hodinkách na světě, ale po vydání hodinek RM UP-01 Ferrari od Richarda Milleho v roce 2022 musela jít ještě dál. Výsledkem jsou hodinky s názvem Bulgari Octo Finissimo Ultra COSC. Bulgari se nějakým způsobem podařilo do pouzdra vměstnat všech 170 součástek, které pohánějí nositelný přístroj.

Bulgari používá karbid wolframu na hlavní desku hodinek (část hodinek, která slouží jako základna pro všechny pohyblivé části) a titan na náramek, lunety a rámeček. Na rozdíl od předchozích rekordních hodinek Bulgari jsou tyto hodinky certifikovaným chronometrem. Certifikát uděluje švýcarský úřad COSC (Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres) a znamená, že hodinky prošly rozsáhlým testováním, které zajišťuje, že si zachovají přesný čas.

Hodinky Octo Finissimo Ultra COSC stojí 590 000 dolarů, v přepočtu necelých 14 milionů korun.

Zdroj: The Verge