Toto jsou ukrajinští váleční psi. Mají neprůstřelnou vestu i boty

Státní pohraniční služba Ukrajiny představila nové uniformy pro své služební psy. Ty dostaly odpovídající výzbroj a nyní budou sloužit v plné bojové pohotovosti.

Pes je bezpochyby nejlepší přítel člověka. Na Ukrajině tito čtyřnozí psi aktivně spolupracují s tamními službami na ochraně své země. Za tuto čestnou službu si vysloužili skutečnou vojenskou techniku, kterou právě obdrželi od dobrovolníků.

Ochranná výbava psů zahrnuje neprůstřelnou vestu, ochranné brýle, boty, ochranná sluchátka a lékárničky. Tyto dary byly získány od dobrovolníků. Nyní bude plnění bojových úkolů služebními psy bezpečnější, protože takové vybavení nebude bránit jejich pohybu a ochrání čtyřnohé psy před zraněním.

K výcviku, školení a službě jsou přijímáni psi ve věku od deseti měsíců do tří let. Služební psi se vyřazují ve věku osmi až devíti let. Je třeba poznamenat, že ve Státní pohraniční službě Ukrajiny slouží přibližně 1 600 psů 26 různých plemen. Mezi pět nejoblíbenějších plemen patří německý ovčák, belgický ovčák (malinois), anglický kokršpaněl, labradorský retrívr a foxteriér.

Zdroj: Státní pohraniční služba Ukrajiny, redakce