Tohle zařízení vám umožní spát v bublině zcela čistého vzduchu

AirTulip je vysoce výkonná čistička vzduchu, která je navržena jako čelo postele a dokonale zapadne do interiéru vaší domácnosti. Je vybaven měkkým polstrovaným vnějším povrchem, pod nímž se nachází laminární čistička vzduchu lékařské kvality, jak píše server Yanko Design.

Ta čistí vzduch, který dýcháte, způsobem, který běžná čistička vzduchu nedokáže. Tento typ proudění vzduchu se dosud používal pouze v klinických a laboratorních podmínkách. AirTulip Sleep poprvé přináší do domácnosti revoluční technologii, která vás během spánku zahalí do neviditelného kokonu zcela čistého vzduchu.

Technologie AirTulip Sleep je založena na jedinečném typu proudění vzduchu, kterému se říká laminární proudění. Běžná čistička vzduchu nasává znečištěný vzduch zezadu a čistý vzduch vytlačuje dopředu. Čistý vzduch se tak mísí se vzduchem v místnosti a postupně nahrazuje znečištěný vzduch čistým. Laminární proudění vzduchu funguje jinak. Vytváří komoru čistého vzduchu, který se nemísí se znečištěným vzduchem.

Můžete si to představit jako dvě vrstvy atmosféry navrstvené na sebe. Systémy s laminárním prouděním vytvářejí okamžitě čisté vzduchové kapsy, které mohou existovat samy o sobě, aniž by se mísily se znečištěným nebo prašným vzduchem. To se velmi dobře osvědčuje v čistých prostorách lékařských laboratoří, operačních sálů, nemocnic a dokonce i vědeckých zařízení, která vyžadují sterilní prostředí. AirTulip přináší tuto technologii do ložnice.

Díky integraci laminárního proudění do tenkého, dodatečně namontovaného čela postele vytváří AirTulip Sleep během spánku bublinu čistého vzduchu. Vzduch však nefouká, pouze vydává čistý vzduch, aniž by vytvářel vánek, který by ovlivňoval teplotu v místnosti nebo váš spánek. Čistý vzduch se vznáší kolem vás a zabraňuje tomu, aby se k vám dostal „nečistý“ vzduch v místnosti.

AirTulip Sleep vypadá a funguje stejně jako čalouněné čelo postele. Hodí se ke všem standardním velikostem postelí a dodává se v různých barvách, aby ladil s interiérem vašeho pokoje. Prakticky se ztratí v dekoru místnosti a neviditelně plní svůj hlavní účel. AirTulip Sleep je dodáván s vlastní zástrčkou, která odpovídá tvaru zásuvky a požadavkům na napájení ve vaší zemi, jeho cena začíná na 999 dolarech, v přepočtu cca 25 tisíc korun.

Zdroj: yankodesign.com