Vylepšená mobilní hra Tetris. Tetris slaví 40. výročí

Je těžké uvěřit, že od uvedení Tetrisu, jedné z nejpopulárnějších her všech dob, uplynulo již 40 let. Hra Tetris, kterou v roce 1984 vytvořil ruský softwarový inženýr Alexej Pajitnov, prošla několika iteracemi, ale její návyková herní smyčka zůstala vždy stejná. Včera uplynulo 40 let od vydání Tetrisu a společnost playSTUDIOS, vývojář a vydavatel mobilních her zdarma, které hráčům nabízejí odměny v reálném světě, oznámila okamžité vydání hry Tetris Block Puzzle a aktualizaci osvěžení Tetris mobile.

Společnosti playSTUDIOS se v roce 2021 podařilo získat exkluzivní globální práva na vývoj a vydávání titulů Tetris na mobilních platformách, ale duševní vlastnictví nadále vlastní společnost The Tetris Company.

Nová hra Tetris Block Puzzle byla speciálně navržena tak, aby uspokojila široké publikum příležitostných mobilních hráčů. Při spuštění hra nabízí dva herní režimy – Adventure Mode a High-Score Mode, ale vývojáři slíbili, že je rozšíří o mnoho dalších režimů, které přijdou v budoucích aktualizacích, uvádí portál Phonearena.

Osvěžená mobilní hra Tetris přináší nové animace, které mají přenést tuto IP do moderní doby. Přidány byly také nové zvukové efekty a možnost volby mezi klasickým režimem Marathon a novým, rychlejším režimem Adventure s dalšími úrovněmi.

A co je ještě důležitější, pro zatraktivnění her integrovala společnost playSTUDIOS svůj věrnostní program myVIP, který umožňuje hráčům získávat věrnostní body jak z Tetrisu, tak z Tetris Block Puzzle.

Tyto body lze vyměnit za exkluzivní suvenýry Tetris, vstupy do loterie o večeři s tvůrcem Tetrisu, vstupenky do zábavního parku a další. Obě hry Tetris Block Puzzle a osvěžené mobilní hry Tetris jsou nyní k dispozici ke stažení zdarma pro systémy iOS a Android.

zdroj: Phonearena