Tato lampa na počítač má zahnat depresi. Vyzařuje světlo s vlnovou délkou podobnou slunečnímu záření

Nizozemská společnost Seaborough představila neobvyklou lampu, díky které už nebudete mít v zimě deprese. Pomocí správné vlnové délky světla s ní pomůže bojovat.

Zimní deprese je neduh, který na podzim a v zimě postihuje mnoho z nás. Jedná se o takzvanou sezónní afektivní poruchu, která je spojena s nedostatkem energie a zhoršením nálady, způsobeným horším počasím a kratším slunečním svitem. Naštěstí se s ní dá bojovat pomocí světelné terapie, tedy speciálních lamp, které vyzařují světlo s vlnovou délkou podobnou slunečnímu záření.

Bohužel jsou takové lampy velké, těžké a nepříliš praktické. Díky společnosti Seaborough budeme možná již brzy moci provádět takovou světelnou terapii ve svých domovech. Společnost vyvinula lampu, která je ideální pro lidi pracující u počítače.

Lze ji připevnit na okraj krytu monitoru a vyzařované světlo bude ovlivňovat produkci serotoninu, čímž se zlepší naše nálada. Existuje také verze určená k umístění na pracovní stůl, obě jsou napájeny z portu USB a jsou ideální pro dlouhé sezení u počítače.

Bohužel, světla jsou zatím pouze konceptem. To znamená, že je před námi ještě dlouhá cesta, než se hotový výrobek objeví na pultech obchodů. Společnost v současné době hledá partnery, kteří by měli zájem o licenci na výrobu těchto zařízení.

Nebylo by špatné zabudovat takový gadget přímo do monitoru počítače, ale to už by vyžadovalo spolupráci jejich výrobců.

Zdroj: Seaborough