Střet „Krakena“ s tankem T-90M. Putinův nejlepší tank neměl šanci

Ukrajinská dobrovolnická jednotka „Kraken“ se střetla s ruskými silami a zničila tank T-90M a také obrněný transportér BTR-80. Záběry pořízené dronem pocházejí z vesnice Novoselivske v Luhanské oblasti na východě Ukrajiny, jak píše server 19fortyfive.

Ruské síly utrpěly velké ztráty a že tank T-90M i obrněný transportér BTR-80 bude velmi obtížné opravit. Níže si můžete prohlédnout záběry – v první části jsou již vidět ruské jednotky v plamenech.

Jednotka Kraken má přibližně 1 800 dobrovolníků. Přestože se jejich akce nejednou setkaly s kontroverzními názory, těší se bojovníci velké podpoře. Mnohé z jejich akcí byly velmi účinné a výrazně omezily možnosti ruských útočníků. Velmi efektivně využívají děla, houfnice a systémy, jako jsou mimo jiné M142 HIMARS a M270 MLRS. Ačkoli „Kraken“ není oficiálně součástí ukrajinské armády, spadá pod tamní ministerstvo obrany.

Útok na tank T-90M a obrněný transportér BTR-80 Rusové jistě pocítí velmi citelně. Je třeba připomenout, že tank T-90M je jedním z nejmodernějších bojových vozidel ruské armády. Nejdůležitějším aspektem při konstrukci těchto tanků bylo výrazné zlepšení hlavních parametrů určujících bojovou hodnotu tanku, tj. palebné síly, schopnosti přežití a trakčních vlastností.

Obrněné transportéry BTR-80 jsou ve výzbroji ruských sil již mnohem déle. Jejich výroba začala na přelomu 70. a 80. let a dnes jsou k dispozici v různých variantách, které plní na bojišti různé úkoly. Základní verze BTR-80 má tříčlennou posádku a osm výsadkových jednotek.

Zdroj: redakce, 19fortyfive.com