Starý iPhone porazil v testech nový Samsung Galaxy S22

Srovnávací testy sice neřeknou vše, ale slouží jako užitečné měřítko pro porovnání jednoho zařízení s druhým. Na webu ZDNet informovali o zajímavém srovnání starších iPhonů s novou vlajkovou lodí společnosti Samsung.

Nedávné benchmarky nejnovějšího vlajkového smartphonu společnosti Samsung ukazují, že Galaxy S22 Ultra a S22+ překonává všechny ostatní smartphony se systémem Android, ale stále je poražen čipem A15 v iPhone 13 Pro Max.

Ale je to ještě horší. Objevil se další benchmark, který ukazuje, že čip Exynos 2200 přítomný v některých verzích Galaxy S22 dopadl hůře, než čip A13 Bionic, který pohání iPhone 11 a současnou generaci iPhonu SE. iPhone 11 byl vydán v září 2019 a Samsung S22 je v současné době k dispozici jen k předobjednání.

Jak již bylo řečeno, benchmarky neříkají vše a výkon procesoru a grafického čipu je jen částí příběhu. Ale přesto na nich v mnoha situacích záleží a je trochu zvláštní, že čip ve vlajkovém zařízení se systémem Android může být poražen čipem, který Apple vyvinul v roce 2019.

Hovoří se také o problémech s přehříváním, které se týkají Exynosu 2200, což není příliš dobré. Zdá se, že S22 byl uspěchaný a trpí poměrně velkými problémy. Je možné, že některé z těchto problémů budou odstraněny v budoucích aktualizacích nebo budou alespoň minimalizovány.

A co to znamená pro kupce S22? Pro začátek by bylo vhodné vyhnout se čipu Exynos 2200. Samsung v řadě Galaxy S22 používá také Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, takže volba telefonů s tímto čipem, který nabízí mnohem vyšší výkon, dává větší smysl.

Ačkoli by společnost Samsung mohla být schopna obejít příčinu nižšího výkonu, nelze to zaručit. A Galaxy S22 skutečně není levný telefon. Nabízí se tedy také možnost ušetřit nějaké peníze a koupit si iPhone 11. Ten je v dnešní době již poměrně levný.

Zdroj: zdnet.com