Startup Figure AI získal miliardy od Bezose, Nvidia a Microsoftu. Trh s roboty dosáhne do roku 2035 hodnoty v 888 miliard korun

Startup Figure AI, který se specializuje na vytváření humanoidních robotů, získal významnou podporu od technologických gigantů, jako jsou Jeff Bezos, Nvidia a Microsoft. Společnost uvedla, že získala 675 milionů dolarů, tedy asi 15 miliard Kč, píše portál QZ.

Společnost Figure AI, založená v roce 2022, vytvořila robota pro všeobecné použití s názvem Figure 01, který vypadá a pohybuje se jako člověk. Očekává se, že roboti společnosti najdou uplatnění v odvětvích, jako je výroba, přeprava a logistika, skladování a maloobchod, zejména tam, kde je největší nedostatek pracovních sil. Společnost Figure AI však vylučuje použití svých robotů v obraně nebo armádě, takže alespoň prozatím, nebudou vytvořeni žádní terminátoři připravení zničit lidstvo. Je však známo, že vše má svou cenu.

Jak tento robot vypadá v pohybu, se můžete podívat na videu níže.

Figure AI je jedním z mnoha hráčů na trhu humanoidních robotů. Na podobných řešeních pracují i další společnosti, jako je Agility Robotics podporovaná společností Amazon, Tesla a Boston Dynamics. Analytici společnosti Goldman Sachs předpovídají, že trh s humanoidními roboty dosáhne do roku 2035 hodnoty v přepočtu 888 miliard korun.

Společnost Figure AI spolupracuje s OpenAI na vývoji modelů umělé inteligence nové generace pro humanoidní roboty. Společnost bude také využívat cloudové služby Microsoft Azure pro infrastrukturu AI, školení a úložiště.

Výrobní náklady na humanoidní roboty by se měly v příštích letech snížit.

Zdroj: QZ