Společnost Sony se vrací s Walkmanem. Streamování místo kazety

Hudební fanoušci mohou opět, stejně jako v 80. a 90. letech 20. století, dělat rozruch, když se procházejí po ulicích s přenosným přehrávačem. Walkman se právě vrací v jiné verzi, píše se na webu.

Tentokrát společnost Sony představuje dvě nová prémiová zařízení – Signature Series NW-WM1ZM2 a NW-WM1AM2. Nejedná se však o kazetové přehrávače, ale o pokročilé digitální přístroje – oba modely jsou založeny na platformě Android a pracují se sítěmi Wi-Fi. Zařízení proto umožňují stahovat hudbu a poslouchat ji v režimu streamování. Nová zařízení od společnosti Sony se začnou prodávat v dubnu.

Přehrávače umožňují poslech hudby ve vysokém rozlišení. Pouzdro modelu NW-WM1ZM2 je vyrobeno z pozlacené bezkyslíkaté mědi (OFC) čištěné na 99,99 %. Použití tohoto materiálu zvyšuje tuhost a elektrickou hmotnost digitálních obvodů, což má za následek čistý a široký zvuk. Model má rám z hliníkové slitiny, který chrání jednotku před různými typy rušení, včetně elektrického. Výsledkem je stabilnější zvuk. Walkmany jsou vybaveny digitálními zesilovači S-Master HX, vylepšeny byly také kondenzátory, vyšší model používá kabel z bezkyslíkaté mědi s nízkým odporem a společnost Sony poprvé použila při pájení pájku s příměsí zlata.

K přehrávačům lze připojit počítač a přenášet skladby a seznamy skladeb z vlastní sbírky. Obě zařízení mohou nepřetržitě přehrávat nahrávky ve vysokém rozlišení FLAC 96 kHz až 40 hodin. Zařízení mají port USB C, slot pro karty microSD a vestavěnou paměť (128 až 256 GB).

Zdroj: sony.co.uk