Jako z Hvězdných válek. Americká firma pokračuje v testech létajícího motocyklu 2. generace. Využije ho hlavně armáda

Zatímco činnost v oblasti jetpacků pokračuje a připravuje se několik zábavných novinek, společnost nyní věnuje zhruba 70 procent svého času a energie svému leteckému užitkovému vozidlu Speeder, píše server New Atlas.

Speeder od společnosti JetPack Aviation bude zcela unikátní a modulární letadlo schopné dosáhnout extrémně vysoké rychlosti, a to na vzdálenost potenciálně až 1 600 km. Může být nakonfigurován jako létající motocykl s posádkou, bezpilotní ultrarychlý nákladní dron nebo jako platforma pro hašení požárů. Může létat jako kvadrokoptéra poháněná proudovým motorem nebo si připnout odnímatelná křídla pro vysokorychlostní mise na dlouhé vzdálenosti.

Americké obranné agentury o něj mají přirozeně velký zájem a Speeder je jedním z hlavních kandidátů pro program amerického letectva AFWERX High-Speed VTOL. Existuje také několik civilních misí, pro které by byl ideální, i když jeho řvoucí proudové motory by byly příliš hlučné pro městskou dopravu.

Během několika měsíců se dočkáme tohoto modelu P2, který skutečně začne vypadat jako létající motocykl, který půjde do výroby. Jedná se o prototyp, který nakonec zahájí letové zkoušky s posádkou a zkoušky vysokorychlostního dopředného letu. Stejně jako sériový letoun bude modulární.

A přestože bude zvládat nižší rychlosti a kratší vzdálenosti přímo z korby nákladního automobilu, Speeder je navržen tak, aby mohl nést celou řadu různých variant křídel, která lze také snadno namontovat a vyměnit v terénu. Ty mohou dosáhnout rychlosti přes 644 km/h, stejně jako některé mimořádné hodnoty doletu. Tým začne testovat malou konfiguraci křídla s nízkým odporem s modelem P2.

Zdroj: newatlas.com