Společnost Lotos spolupracuje s Microsoftem. Vznikne digitální rafinerie. O co jde?

Skupina Lotos spolupracuje se společností Microsoft na vytvoření digitálního odrazu části rafinerie. Toto „digitální dvojče“ má realizovat předpoklad preventivní údržby, tj. předvídat poruchy zařízení dříve, než k nim dojde, jak píše server Microsoft.

Společnosti Microsoft a Lotos spolupracují na vytvoření digitálního mapování části kritické infrastruktury rafinerie. Zařízení, procesy a vybavení používané v rafinérii budou přesně zmapovány. To umožní předvídat problémy a poruchy dříve, než k nim skutečně dojde.

Na webových stránkách společnosti Microsoft se můžeme dočíst, že se jedná o první použití tohoto typu technologie v ropném a plynárenském sektoru. Využití moderních technologií k prevenci poruch a jejich následků může výrazně snížit náklady spojené s nepředvídanými odstávkami. Důležitým prvkem projektu je využití moderních cloudových nástrojů.

„Naše dlouholeté partnerství se společností Microsoft nám umožnilo důvěřovat této technologii jako základu pro moderní transformační projekty. Vytvoření digitálního dvojčete je inovace, která nám umožňuje takříkajíc „předvídat budoucnost“. Poruchám a výpadkům můžeme předcházet dříve, než k nim dojde,“ zdůrazňuje Piotr Stępniewski, globální informační ředitel skupiny LOTOS.

Virtuální ekvivalent skutečného zařízení nám umožňuje mapovat proces provozu a degradace zařízení pomocí pokročilých analytických metod. Díky analýze rizik a simulacím korozních procesů jednotlivých prvků budou pracovníci schopni lépe předvídat načasování oprav a výměny konkrétních prvků.

Zdroj: microsoft.com, lotos.pl