Společnost Google zahajuje rozsáhlou čistku. Bude mazat neaktivní účty

Google se pustí do mazání vybraných uživatelských účtů svých služeb. Společnost tak uvádí do praxe před časem oznámenou politiku, jejímž cílem je zvýšit bezpečnost online. Vyhledávací gigant si vezme na mušku neaktivní účty a s nimi spojená data, která budou trvale smazána.

Někteří uživatelé možná právě obdrželi od společnosti Google e-maily s upozorněním na blížící se smazání jejich účtu. Přesně od 1. prosince 2023 vstoupí v platnost nová pravidla týkající se neaktivních účtů Google, podle nichž mají být z webu odstraněny miliony takových profilů, píše portál Digitaltrends.

Google si vyhrazuje právo odstranit údaje ze služeb, pokud jste svůj profil nepoužívali alespoň dva roky. Aktivity jsou definovány jako různé typy činností, které provádíme při přihlášení nebo po přihlášení k účtu Google. Patří mezi ně například čtení nebo odesílání e-mailů, používání vyhledávače Google nebo například sledování videí na YouTube. Aktivita se vztahuje na celý účet, nikoli pouze na jedno zařízení.

Google odstraňuje neaktivní účty
Zásady společnosti Google se vztahují pouze na osobní účty a netýkají se firemních nebo školních/školních účtů. Existuje také několik výjimek z pravidla, např. neaktivní účet nebude odstraněn, pokud pro něj bylo zakoupeno jiné předplatné, které je stále aktivní. Google také neodstraní účet, pokud z něj bylo nahráno alespoň jedno video na YouTube.

Rozhodnutí společnosti Google odstranit neaktivní účty je údajně vedeno obavami o bezpečnost. Společnost tvrdí, že neaktivní profily jsou s větší pravděpodobností napadeny a převzaty kyberzločinci. Tito zločinci mohou tímto způsobem získat soukromé informace nebo převzaté účty použít k útokům na jiné osoby.

Zdroj: Digitaltrends