Společnost Apple zahájila nový program opravy baterií. Tentokrát pokrývá Macbook Pro z let 2016-2017

Společnost Apple si již zvykla na to, že v případě nehody z jejich strany, nabízejí speciální výměnné programy, které umožňují všem poškozeným, i po vypršení záruky, bez dalších poplatků opravit produkt v autorizovaných místech.

Počítače Macbook Pro z let 2016 a 2017 se tentokrát ukázaly jako problematické. Problém je v nabíjení – přesněji v neschopnosti nabíjet zařízení nad jedno procento. Pokud máte počítač Apple z tohoto období a nevíte, zda se vás tento problém také týká, bude nejjednodušší to zkontrolovat podle stavu baterie. Když tam uvidíte zprávu „Doporučená služba“, znamená to, že stojí za to domluvit si schůzku s odborníky. Pokud servisní technik potvrdí problém, bude bezplatně vyměněn.

Bezplatná výměna baterie pro počítače Macbook Pro 2016 a 2017 – které modely jsou způsobilé?
Jak jsem již zmínil – problém nastává v Macbooku Pro, který debutoval v letech 2016 a 2017. Jsou to zase:

MacBook Pro (13palcový, 2016, dva porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (13palcový, 2017, dva porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (13palcový, 2016, čtyři porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (13palcový, 2017, čtyři porty Thunderbolt 3)
MacBook Pro (15palcový, 2016)
MacBook Pro (15palcový, 2017).
Jak zkontroluji stav baterie svého Macbooku Pro a zjistím, zda můj počítač splňuje podmínky pro bezplatnou výměnu baterie?

MacBook Pro beside mug on table
Tomáš Stanislavský / Unsplash.com

Pokud někdo nenabíjí Macbook Pro více než jedno procento, je si toho pravděpodobně dobře vědom, protože bez nabíječky se nepohnete. Pokud si ale nejste jisti a chcete se ujistit před návštěvou webu, můžete snadno zkontrolovat stav baterie v systému macOS. Jak to udělat?

V systému MacOS Big Sur vyberte nabídku Apple > Předvolby systému, klikněte na Baterie, na bočním panelu vyberte Baterie a poté klikněte na Stav baterie, a jak bylo uvedeno výše, vadná šarže bude mít status „Doporučená služba“.

Jak vidíte, produkty Apple nejsou bezchybné. Společnost pravidelně nabízí programy opravy / výměny, protože se neustále ukazuje, že šarže má vady.