Špičkový telefon Xiaomi 14 Ultra představen. Je to vlajková loď značky, fotoaparát míří na ty nejnáročnější

Xiaomi 14 Ultra se ukazuje v plné síle. Chce fanouškům špičkových telefonů nabídnout tu nejlepší výbavu. Za několik dní se dostane na globální scénu, ale ještě před tím jej společnost naplno odhalila v Číně. Pojdme se podívat na to, co nabídne.

Stejně jako předchozí model Xiaomi 13 Ultra je i tato nejnovější generace vlajkovou lodí zaměřenou na fotoaparát v čele s 1palcovým snímačem fotoaparátu. Na rozdíl od svého předchůdce má však Xiaomi 14 Ultra 1palcový snímač z nové generace senzorů fotoaparátů Sony, uvádí web 9to5google.

Fotoaparát míří na ty nejnáročnější

Pozici hlavního fotoaparátu v Xiaomi 14 Ultra zaujímá snímač Sony LYT-900 s rozlišením 50 Mpx a dvojitou clonou f/1,63 a f/4,0. Snímač je vybaven dvěma clonovými čísly. Xiaomi uvádí, že dokáže zachytit o 136 % více světla než u předchůdce.

Na zadní straně jsou další tři fotoaparáty. Jeden ultraširokoúhlý a dva teleobjektivy. Jeden nabízí 3,2× optický zoom, zatímco druhý 5× optický zoom. Všechny čtyři fotoaparáty mají rozlišení 50 Mpx.

Špičkový displej

Mimo fotoaparát je Xiaomi 14 Ultra skvělý i v displeji. Novinka má 6,73palcový OLED LTPO displej s rozlišením 3 200 × 1 440 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Panel dosahuje maximálního jasu 3 000 nitů a je krytý (zakřiveným) sklem „Shield Glass“, které je podle Xiaomi vysoce odolný při pádech.

Výkon bez kompromisů

Xiaomi 14 Ultra pohání Snapdragon 8 Gen 3 s až 16GB pamětí RAM a 1TB úložištěm, zatímco po softwarové stránce Android 14 rozšiřuje nedávno představená nástavba HyperOS. Baterie má pěknou kapacitu 5 300 mAh a drátově ji lze dobít výkonem až 90 W a bezdrátově velmi dobrých 80 W.

Běžný model Xiaomi 14 Ultra má hliníkovou konstrukci, Xiaomi ale představilo rovněž titanovou verzi „Titanium Special Edition“, která navíc přidává obousměrnou satelitní komunikaci.

V Číně začíná cena Xiaomi 14 Ultra na 6 499 CNY, tedy přibližně 22 tisíc korun. Globální ceny výrobce zveřejní příští týden, údajně by se měly pohybovat kolem po zápočtu DPH, cla a dalších poplatků v přepočtu přibližně 38 tisíc korun.

Zdroj: redakce, Xiaomi