Slyšeli jste o 3D tištěném raketovém palivu? Americké firmy takové mají. A nyní spojují své síly

Americká společnost Raytheon Missiles & Defense uzavřela partnerství s výrobcem raketových motorů Firehawk Aerospace. Obě společnosti budou pracovat na výzkumných projektech zaměřených na vývoj raketové technologie nové generace.

Jak se dočtete na oficiálních stránkách společnosti Raytheon Missiles & Defense, projekty budou testovat integraci technologie Firehawk do budoucích raketových systémů. „Moderní pohonné technologie jsou pro vývoj raket nové generace klíčové. V příštích několika letech budou naše společnosti spolupracovat na vytipování projektů, které budou rozvíjet technologii Firehawk pro použití v obranných systémech,“ řekl Wesley Kremer, prezident společnosti Raytheon Missiles & Defense.

Pokročilé raketové motory

Společnost Firehawk je držitelem několika patentů týkajících se hybridního pohonu, různých raketových paliv a výrobních metod.

„Naše raketové motory vyráběné na zakázku využívají hybridní pohonné systémy namísto konvenčních pevných materiálů. Použití těchto technologií v obranných řešeních otevře nové možnosti v boji proti pokročilým hrozbám,“ zdůrazňuje Will Edwards , spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Firehawk.

Na oficiálních stránkách této společnosti se dočtete, že nabízí raketové motory složené z 20 komponentů. Koncern zdůrazňuje, že motory, které vyrábí, mají jedinečnou konstrukci a stojí až o 80 % méně než konkurenční výrobek. Společnost Firehawk tvrdí, že dokáže navrhnout výrobek na míru během 4 až 6 měsíců.

Hybridní raketový motor (HRE) společnosti je typ raketového pohonu, který využívá pevné i kapalné palivo. Významnou výhodou tohoto výrobku je jeho odolnost proti náhodné detonaci. Navzdory vyšší úrovni bezpečnosti a použití hustších pohonných hmot jsou HRE méně vyvinuté a trpí řadou nedostatků souvisejících s výkonem.

Společnost Firehawk tyto problémy vyřešila pomocí 3D tisku raketového paliva. „Naše palivo nám umožňuje postavit motor s bezpečností HRE a výkonem motoru na kapalné palivo,“ ujišťuje výrobce.

Zdroj: firehawkaerospace.com, rtx.com