Severní Korea testuje nové raketomety. Pro Rusy můžou být velkým přínosem

Kim Čong-un dohlížel na testy nového raketometu. Očekává se, že se technologie dostane do severokorejské armády ještě letos. Je také možné, že bude dodána ruským jednotkám na frontě, píše server Army Recognition.

Severokorejský vůdce Kim Čong-un osobně dohlížel na testování nového vícehlavňového raketometu ráže 240 mm. KLDR očekává, že tato nová technologie bude do výzbroje severokorejské armády zařazena ještě letos.

Při této příležitosti Kim Čong-un učinil prohlášení, v němž zdůraznil své ambice rozvíjet výrobu nových zbraňových systémů. Severokorejský vůdce uvedl, že chce pozvednout na vyšší úroveň výrobu tohoto a dalších nových zbraňových systémů, aby posílil bojeschopnost armády.

Osm raket zasáhlo určené cíle a prokázalo ničivý potenciál. To naznačuje, že nový raketomet má značné útočné schopnosti.

Pchjongjang možná testuje nové raketové a dělostřelecké systémy s cílem použít je v ozbrojeném konfliktu na Ukrajině. Podle nich by tyto nové technologie mohly být zaslány do Ruska, které v současné době vede proti Ukrajině nepřátelské akce.

Severní Korea – podpora Ruska

Severní Korea podporuje Rusko v konfliktu na Ukrajině dodávkami zbraní, které považuje za příležitost vyzkoušet je v reálných bojových podmínkách. Pro Pchjongjang se jedná o jedinečnou „laboratoř“ a tato spolupráce má na konflikt významný vliv.

Zdroj: redakce, armyrecognition.com