Sen Elona Muska o obojživelných vozidlech se může brzy splnit. Jmenuje se Cybercat

Startup z USA vyvinul sadu dalších dílů, která vozidlo Teslu Cybertruck přemění na katamarán a dokonce na hydrofoil. Nové obojživelné vozidlo nese název Cybercat.

Výroba vozidla Tesla Cybertrucku, což je futuristický elekrický pick-up s motorem sportovního vozu, se stále odkládá a v posledních měsících a letech se na tom snažilo vydělat několik společností, které vyrobily dodatečné doplňky.

Nyní se k nim přidala společnost Cybercat s jedním z nejdivočejších konceptů, které jsme dosud viděli. Společnost uvádí, že její patentovaná sada pro dodatečnou montáž se dodává ve dvou verzích: Cybercat a Cyberfoil. „Kyberkočka“ se připevní několika díly na „Kybernáklaďák“ a promění ho v obojživelný stroj. Cyberfoil dělá totéž a přidává k tomu hydrofoily, což jsou speciální křídla, která zajištují, že loď je při určité rychlosti nazdvižena prouděním vody nad hladinu, čímž se sníží odpor vody a může jet rychleji.

„Upřímně řečeno, nejsme si příliš jisti, zda se Cybercat a Cyberfoil někdy skutečně dostanou na trh, i když Cybercat na svých webových stránkách již přijímá rezervace.“ píše web InterestingEngineering.

Zdroj: InterestingEngineering.com