Saúdská Arábie připravuje rekordní horskou dráhu. Je nejvyšší, nejdelší a bude nejrychlejší na světě

Saúdská Arábie otevře v roce 2024 novou atrakci, která se stane nejrychlejší a nejvyšší horskou dráhou na světě. Horská dráha Falcon Flight, umístěná v připravovaném zábavním parku Six Flags Qiddiya v hlavním městě Rijádu, slibuje adrenalinový zážitek s maximální rychlostí 251 km/h.

Proces navrhování této unikátní dráhy začal na začátku roku 2022. Dráha se pyšní nejvyšší volně stojící konstrukcí a parabolickým vzdušným kopcem, který poskytne zážitek vzdušné beztíže.

Překonání rekordů

Dráha Falcon Flight nebude jen rekordmanem v rychlosti a výšce. S délkou 4,2 km překoná i rekord nejdelší horské dráhy, který nyní drží dráha Steel Dragon 2000 v Japonsku. Dráha bude vybavena technologií magnetického motorového zrychlení (LSM), která umožní vertikální střemhlavý manévr do 160 metrů hlubokého údolí, píše portál InterestingEngineering.

Design a bezpečnost

Vedoucí vůz, ozdobený jako hlava sokola, bude pojímat dva cestující, zatímco ostatní vozy budou určeny pro čtyři cestující s otevřeným designem pro zesílení dojmu rychlosti. Bezpečnost je na prvním místě; navzdory vysoké rychlosti a výšce nebudou jezdci potřebovat speciální ochranné vybavení. Každý vůz bude vybaven čelním sklem chránícím před přírodními živly.

Pokročilá technologie

Dráha Falcon’s Flight využije tři samostatné starty LSM pro dosažení své maximální rychlosti. Dráha obsahuje „extra velká“ pojezdová kola se speciálně navrženými ráfky pro vynikající chlazení, což je zásadní pro vysoké rychlosti v saúdskoarabské poušti. Vozidla budou mít plně obrobený podvozek bez svarů a jsou vybavena plně programovatelnými palubními světly.

Park Six Flags Qiddiya je součástí saúdskoarabského plánu Vize 2030, který se zaměřuje na snížení závislosti na ropě a plynu a podporu cestovního ruchu. Zábavní park se rozkládá na ploše téměř 32 hektarů a nabídne celkem 28 atrakcí v šesti tematických oblastech.

Tato horská dráha se stane dominantou a její unikátní konstrukce a technologické inovace slibují, že bude nejen rekordmanem, ale také oblíbenou atrakcí pro milovníky adrenalinu z celého světa.

Zdroj: InterestingEngineering