SaraEye je ChatGPT se smyslem pro zrak. To by mohla být budoucnost

Polská společnost SaraAI spojila možnosti softwaru ChatGPT s funkcemi rozpoznávání obrazu. Řeč je o SaraEye – řešení, které nejen slyší položené otázky, ale také reaguje na to, co vidí.

ChatGPT se pak dokáže dotazovat na objekty a situace, aby například lépe objasnil odpovědi na otázky. SaraEye je systém, který kombinuje schopnosti ChatGPT s hlasovým asistentem. Software reaguje na hlas uživatele a v reálném čase odpovídá na otázky nebo se ptá na určité podrobnosti.

K provozu je zapotřebí kamera, která je součástí sady. Je vybavena dalšími funkcemi, které jsou důležité z hlediska bezpečnosti. „Autoři nápadu nezapomněli ani na soukromí, když tento problém vyřešili zajímavým, inovativním a jednoduchým způsobem.

Pokud nechceme, aby nás kamera umístěná v asistentovi pozorovala, nemusíme ji zakrývat náplastí, stačí říct „nedívej se“ a kamera se od nás zcela odvrátí, což dává stoprocentní pocit bezpečí.“ – prohlašují vývojáři.

Vývoj softwaru v tomto směru znamená nové možnosti do budoucna. Uživatelé budou moci ještě zajímavěji využívat možnosti ChatGPT, což by mohl být software, který každý měsíc usnadňuje každodenní život.

Zdroj: redakce, SaraEye