Rusové své válečné zločiny neskryjí. Tyto 3D skenery odhalí vše

Lucembursko darovalo Ukrajině 30 3D skenerů, které mají pomoci odhalit válečné zločiny spáchané ruskými invazními silami. Zařízení lze použít ke skenování rozsáhlých oblastí a shromažďování fragmentů důkazů.

Shromažďování důkazů je nesmírně důležitým krokem v procesu odhalování ruských válečných zločinů. V této souvislosti Lucembursko nedávno darovalo Ukrajině 30 3D skenerů, informuje server RTL Today. S pomocí tohoto zařízení mohou nyní místní vyšetřovatelé prohledávat masové hroby během několika minut.

Podle zpráv organizace Prosecute Russian War Crimes bylo v osvobozených oblastech, které dříve okupovala ruská vojska, zjištěno nejméně 39 000 případů porušení Ženevských konvencí. Ukrajinské orgány činné v trestním řízení tyto zprávy vyšetřují a doufají, že jim tento úkol usnadní logistická podpora Lucemburska.

3D skenery odhalí ruské válečné zločiny

Velká část naší země je okupována vojsky Ruské federace. Po znovudobytí těchto území ukrajinští vojáci vždy hledají hroby. Díky skenerům bude nyní možné zajistit stopy, aniž byste se čehokoli dotkli. To nám umožňuje shromažďovat důkazy pro soudní procesy.

Lucemburský ministr obrany Francois Bausch uvedl, že 3D skenery byly vyslány přímo do válkou zničených oblastí Ukrajiny. „Není to jen skener, ale i interní software, který uživatelům umožňuje skenovat velké plochy se všemi předměty, které se tam nacházejí. Informace se pak zpracovávají počítačově, což je nesmírně důležité a zajišťuje odhalení válečných zločinů,“ vysvětlil Bausch.

Zdroj: epc.eu, rtl.lu, redakce, artec3d.com