Rusové používají nové tanky T62 a T72. Zapomněli na jednu důležitou věc

V bojové zóně na Ukrajině začala ruská armáda používat nově modernizované tanky T-62. Na sociálních sítích byla sdílena fotografie modelu 2022, která odhaluje několik rozdílů oproti základnímu modelu a také absenci instalovaného reaktivního pancíře, jak píše server The Drive.

Tank T-62, model 2022, který je zobrazen na přiložené fotografii, má několik odlišností od základní verze.

Na tank T-62M byl instalován nový termovizní zaměřovač 1PN96MT-02, který nahradil starou optiku. Byl také odstraněn samostatný dálkoměr KDT-2/1, který je nyní údajně zabudován do nového zaměřovače. Nejpřekvapivější však je, že Rusové do tanku nezabudovali reaktivní pancíř, který má zvýšit ochranu posádky.

Zaměřovač 1PN96MT-02 se plánoval montovat i na staré tanky T-72 a T-80, ale nakonec se stal výsadou modernizovaného tanku T-62M. Na rozdíl od Pine-U nemá denní světelný kanál – pouze termovizní kanál, ale s laserovým dálkoměrem. Kromě toho 1PN96MT-02 nemá schopnost zaměřovat řízené tankové střely.

Stojí za zmínku, že projekt modernizace T-62M se ve skutečnosti objevil na výstavách v Rusku dlouho před zahájením invaze v plném rozsahu. V Rusku je za modernizaci těchto tanků zodpovědný 103. opravárenský závod obrněné techniky.

Zdroj: redakce, thedrive.com