Rusové mají tank T-90M s novým obranným opatřením proti malým ukrajinským dronům

Ruské ozbrojené síly představily nové obranné opatření určené proti malým, ale smrtícím ukrajinským bezpilotním letounům kamikadze, které na bojišti způsobují značné ztráty, píše portál Defence Blog.

Nejnovější iterace tanku T-90M je vybavena inovativním ochranným krytem zdobeným výbušně-reaktivními pancéřovými cihlami Kontakt-1 (ERA), které jsou umístěny na horní a boční straně ochranného krytu bojového vozidla.

Zavedení ochranných prvků proti bezpilotním projektům na ruských obrněných vozidlech se datuje do konce roku 2021, což se shoduje s předválečným budováním, jako reaktivní opatření proti hrozbě, kterou představuje bezpilotní munice a bezpilotní letouny.

Ačkoliv byly původně vnímány jako potenciální obrana proti protipancéřovým střelám schopným útoků shora, jejich účinnost proti takovým hrozbám zůstává nejistá.

Vzhledem k vyvíjející se povaze hrozeb pro obrněná vozidla se přizpůsobení ochranných prvků v průběhu probíhajícího konfliktu nadále vyvíjí a nyní se stává běžným doplňkem obranných schopností obrněných vozidel.

Zdroj: Defence Blog