Robotický pes na kolečkách se vmžiku změní na humanoida. Umí zvedat věci a má se umět učit složitější úkoly

Vědci ze společnosti Swiss-Mile předvedli úžasného robotického psa s názvem ANYmal, který se dokáže proměnit v humanoida a zvládá rozličné úkoly, včetně vyhazování krabic do koše. Tento robot je výsledkem pokročilého „učení zvědavostí“, což zahrnuje složité činnosti jako ovládání výtahu a otevírání dveří.

ANYmal, se svou schopností pohybovat jako čtyřnohé vozidlo nebo stát na zadních končetinách, ukazuje svou všestrannost. Jeho přední kola při stání slouží jako ruce, což umožňuje robotu zvládat různorodé úkoly s lehkostí, píše portál Interesting Engineering.

Robot, vyvinutý v rámci pětiletého výzkumu společnosti Swiss-Mile, se zaměřuje na řešení problémů v doručování a logistice. Díky svému designu od ETH Zurich dosahuje maximální rychlosti 22,32 km/h a nosnosti až 50 kg. Je vybaven GPS, LiDARem a kamerami pro samostatnou navigaci a vyhýbání se překážkám.

V nedávném videu firma ukázala, jak robot pomocí posilovaného učení dokáže autonomně plnit složité úkoly. Tento přístup umožňuje robotu nejen spolehlivě plnit úkoly, ale také experimentovat s různými řešeními v dynamických scénářích.

Tým nyní pracuje na dalším rozšíření schopností robota, včetně rozvoje jemnějších průzkumných dovedností pro ještě složitější úkoly.

Zdroj: Interesting Engineering