Nový ruský obrněný transportér BT-3F s obojživelnými schopnostmi je testován v arktických podmínkách

Ruský obrněný transportér BT-3F, testovaný v náročných zasněžených terénech Arktidy, je moderní vozidlo určené pro operace v extrémních podmínkách. Jedná se o bezvěžové vozidlo s výraznými obojživelnými schopnostmi a je primárně určené pro jednotky námořní pěchoty, píše portál Bulgarian Military.

Konstrukční vlastnosti

BT-3F se vyznačuje pancéřovou konstrukcí z hliníkové slitiny, zajišťující ochranu proti vysokokaliberním střelám. Vyzbrojen je dálkově ovládanou zbraňovou stanicí a nabízí vysokou manévrovací schopnost v terénu díky specializované pásové konfiguraci. Navíc, jeho pohonná jednotka UTD-29 dodává silný výkon 500 koní.

Bojové a obojživelné schopnosti

BT-3F je navržen pro přepravu vojáků z lodí na pobřeží a zpět, zajišťuje ochranu posádky a umožňuje efektivní hlídkování a obsazení kontrolních bodů na souši. Jeho design reflektuje potřeby moderního bojiště a přináší vylepšenou ochranu a větší kapacitu pro vojáky ve srovnání s předchozími modely.

BT-3F si získal mezinárodní pozornost, přičemž Indonésie objednala více než 100 těchto vozidel pro rozšíření svého námořního parku, což svědčí o jeho bojové všestrannosti a technologické pokročilosti.

Zdroj: Bulgarian Military