Nová zbraň DragonFire. Britský vojenský laser, který sestřeluje drony, by mohl zamířit na Ukrajinu

Zbraň DragonFire bude fungovat tak, že pomocí intenzivního světelného paprsku prořízne svůj cíl. Nový britský vojenský laser by mohl být použit na Ukrajině k sestřelování ruských bezpilotních letounů, navrhl britský ministr obrany, píše portál Sky News.

Laserem naváděné energetické zbraně (LDEW) využívají intenzivní světelný paprsek k proříznutí cíle. Britské ministerstvo obrany doufá, že systém DragonFire nabídne levnou alternativu k raketám při sestřelování útočných dronů a dokonce i minometů.

Cílem je urychlit proces zavádění špičkového vojenského vývoje do praxe. „Zbraň je navržena tak, abychom nečekali, až to bude na 99,9 % dokonalé…“ řekl britský ministr obrany Shapps. Zbraň DragonFire, která by měla být připravena k nasazení nejpozději v roce 2027, by mohla mít obrovské účinky pro konflikt Ukrajiny s Ruskem. Laser, který měl být původně nasazen v roce 2032, bude nyní podle ministerstva obrany uveden do provozu o pět let dříve, než se plánovalo.

„Přistoupil jsem k urychlení výroby laserového systému DragonFire, protože si myslím, že vzhledem k tomu, že probíhají dva velké konflikty, jeden na moři, druhý v Evropě, mohlo by to mít obrovské důsledky, mít zbraň schopnou zejména sestřelovat bezpilotní letouny,“ dodal Shapps.

Zdroj: Sky News