Nová nejvýkonnější off-road Toyota 4Runner jako hybrid

Už to bude 15 let, co neproběhla žádná významná změna u teréňáků Toyota 4Runner. Toto vozidlo je oblíbené mezi nadšenci off-roadu. Konečně přichází zcela nová verze a mezi nejvýraznější změny patří přidání možnosti hybridu.

Nová Toyota 4Runner 2025, se díky systému hybridního pohonu Toyota iForce Max přidává do stále se rozšiřující hybridní nabídky Toyoty. Tento nová model se objevuje zrovna v době, kdy se stále více zákazníků obává nákupu plně elektrických vozidel, a tak se více uchylují k hybridům.

Hybridní systém v 4Runner podpoří čtyřválcový motor s celkovým výkonem až 326 koní. Tato verze bude nejsilnějším 4Runneremvšech dob, budou ale samozřejmě přestože budou k dispozici i levnější, méně výkonné verze pouze na benzín.

Hybridní kompromis Toyota

Přidání hybridní možnosti je součástí strategie Toyoty „elektrifikovat“ téměř každý model v nabídce automobilky. Hybridy totiž mohou poskytnout výraznou úsporu paliva, protože umožňují vypnout benzínový motor, když vozidlo stojí, nebo když je potřeba jen málo výkonu. Kromě úspory paliva může elektrický motor hybridu poskytnout výhody i při jízdě v terénu. Díky své schopnosti poskytnout dodatečný výkon, jako v případě 4Runner.

Toyota slibuje, že nový 4Runner zajistí hladší jízdu na silnici než současný poměrně tuhý model 4Runner. Nový 4Runner si ale zachová některé funkční prvky, které jsou zvláště důležité, jako je třeba sklopné zadní okno, které umožňuje vyčnívat dlouhým předmětům zezadu. 4Runner 2025 bude k dispozici ve verzi Trailhunter přizpůsobené terénnímu ježdění, stejně jako v luxusnějších verzích Limited a Platinum. Samozřejmě budou k dispozici i levnější verze s menším vybavením.

Některé levnější modely 4Runner budou k dispozici pouze se zadním náhonem, zatímco jiné budou mít systém pohonu všech kol na částečný čas, který je navržen tak, aby byl vypnut při jízdě na suchém povrchu. Jiné budou mít trvalý pohon všech kol.

Toyota zatím nezveřejnila ceny ani informace o spotřebě nového 4Runneru. Ceny současného modelu 4Runner začínají kolem 970 000 Kč.

Zdroj: CNN