Futuristická megajachta ve tvaru kánoe je plovoucí luxus

Společnost Oceanco ve spolupráci s designérským studiem Lobanov a návrháři interiérů Achille Salvagni a Nigel Gee vytvořila futuristické plavidlo – koncept superjachty Tuhura. Záměrem bylo převzít přirozený tvar podobný dřívějším plavidlům typu kánoe a rozšířit jej do většího měřítka s využitím moderních technologií. Název Tuhura odráží tuto inspiraci, neboť je odvozen od maorského slova znamenajícího „objevovat“, jak píše web Luxury Launches.

Masivní okna jachty plynule splývají s trupem a technologicky vyspělý systém sleduje chování cestujících a podle toho upravuje osvětlení, hudbu nebo vytápění. Designér navrhl interiér s použitím broušeného teakového dřeva s východoasijskými prvky, což dokládají podlahy, stěny a kazetové stropy v bronzových a přírodních barvách.

Nejpřitažlivějším prvkem Tuhury je však bezpochyby trup inspirovaný jednoduchostí a ladností kánoe. Tento tvar umožňuje superjachtě plout s nízkým odporem a vynikající ovladatelností. Okna na spodní palubě obsahují nejmodernější sklo, které se zevnitř jeví jako průhledné, zvenku neprůhledné a plynule splývá s trupem. Skleněné prvky v působivé černé nástavbě z plochých skleněných panelů dodávají plavidlu dynamický vzhled.

Jachta o délce 115 metrů se bude pyšnit 360stupňovým kinosálem, houpací sítí na přídi a bazénem na sluneční palubě. Hosty zaujmou nevídané doplňky, jako jsou teakové stalaktity a stalagmity, které oddělují centrální krb od jídelního prostoru. Futuristické plavidlo společnosti Oceanco bude poháněno hybridním protiběžným systémem Azipod společnosti ABB, který mu poskytne maximální rychlost 18 uzlů (33 km/h). Oceanco naznačuje, že koncept by mohl vyhovovat jakékoli délce od 76 do 122 metrů.

Zdroj: redakce, luxurylaunches.com