Nová aplikace má konkurovat Instagramu. Patří Číňanům a jmenuje se Lemon8

Problémy TikToku znamenají, že tato populární aplikace sociálních médií možná brzy nebude v USA dostupná. Společnost ByteDance však má alternativu v podobě konkurenta Instagramu – aplikaci Lemon8.

Americká administrativa se v posledních týdnech opravdu hodně snaží o to, aby TikTok dostal úplný zákaz nejen od vlády, ale i od obyvatel této země. Zdá se však, že čínská společnost ByteDance si již vytváří rezervy pro nečekaný vývoj, píše portál FirstPost.

Další sociální aplikace této společnosti – Lemon8, je stále populárnější. Ačkoli se v App Store objevila již v březnu 2020, její popularita začala náhle růst. V současné době patří mezi deset nejstahovanějších položek z obchodu s aplikacemi Apple.

Lemon8 se má podle vývojářů zaměřit na každodenní sdílení obsahu ve stylu Instagramu a dělat tak konkurenci populární platformě Meta. Zájem o aplikaci ovlivňují mimo jiné influenceři z TikToku, kteří ve svých krátkých videích poskytují informace o dané nabídce ByteDance.

Podle údajů analytické společnosti Apptopia byla aplikace Lemon8 celosvětově stažena 16 milionkrát. Největším trhem je Japonsko, ale to se může brzy změnit – aplikace má v současné době 4,25 milionu aktivních uživatelů v USA a jejich počet neustále a rychle roste, píše portál Techcrunch.

Zdroj: FirstPost, Techcrunch