Microsoft Teams získal novou praktickou funkci ve Windows 11

Společnost Microsoft vydala nový náhled systému Windows 11, který uživatelům umožňuje v aplikaci schůzek Teams sdílet obsah z jiných otevřených aplikací na hlavním panelu pracovní plochy, informuje server ZDnet.

Nejnovější aktualizace od Microsoftu ve Windows 11 Insider Preview usnadňuje sdílení obsahu bez přerušení průběhu schůzky prostřednictvím ikon na hlavním panelu, balíčku otevřených aplikací v dolní části obrazovky ve Windows 11.

Tato funkce Teams navazuje na tlačítko ztlumení a zrušení ztlumení v aplikaci Teams na hlavním panelu. Microsoft minulý týden uvolnil zkratku pro ztlumení v náhledu Dev Channel systému Windows 11. Funkce sdílení obsahu zatím není k dispozici všem uživatelům Windows 11, počáteční zavádění je zaměřeno na uživatele z oblasti vzdělávání a firem. Podle Microsoftu však bude časem dostupná všem uživatelům.

Microsoft uvedl, že funkci sdílení obsahu aplikace Teams zavede pro podmnožinu uživatelů systému Windows Insider s nainstalovanou aplikací Teams for work nebo school. Postupně ji prý bude rozšiřovat.

Pro sdílení obsahu v Teams musí uživatelé najet na aplikace na hlavním panelu, kde se objeví nové tlačítko umožňující sdílet okno s ostatními na schůzce. K dispozici je možnost kliknout na tlačítko „zastavit sdílení“ a další na „sdílet toto okno“.

Zdroj: zdnet.com