Neuvěřitelný trik, jak vypustit vodu z mokrého iPhonu jediným klepnutím

Voda stačí k úplnému rozbití vašeho iPhone, ale možná je ještě jedna poslední věc, o kterou byste se měli pokusit pro záchranu.

Voda se snadno dostane dovnitř přes mřížky reproduktoru nebo nabíjecí port. Naštěstí novější iPhony jsou do určitého bodu vodotěsné, ale opakované namáčení do vody by mohlo být škodlivé. Takže pokud vám docházejí možnosti, tato technika by mohla stačit.

Zahrnuje neoficiální zkratku Apple s názvem Water Eject. Nejprve budete muset mít nainstalovanou aplikaci Apple Shortcut. Poté na svém iPhonu klepněte na Získat zástupce na tomto webu. Automaticky se otevře aplikace Zástupce – klepněte na tlačítko Přidat zástupce . Dále přejděte na Moje zkratky ve spodní části. Klepněte na tlačítko Water Eject a poté na Begin Water Eject.

Pamatujte, že to není oficiální oprava a může vás pouze ušetřit vážného poškození vašeho iPhonu. Také se ujistěte, že jsou zálohovány všechny cenné fotografie a další data, jinak riskujete, že o ně úplně přijdete, pokud by se iPhone úplně rozbil.

Zaručuje to, že váš iPhone bude v pořádku?

Ne, může být stále rozbitý, a i když to funguje, nemusí to být navždy. Špatnou zprávou je, že váš telefon může být z dlouhodobého hlediska stále poškozen, i když v tuto chvíli funguje dobře. Zasychání vodou na vnitřních součástech může nastartovat proces koroze, který by mohl nenávratně poškodit součástky. Můžete tedy zjistit, že promočený telefon přestane fungovat mnoho měsíců po incidentu.

Naštěstí většina moderních iPhonů dnes přichází s voděodolností. Apple ale varuje, že odolnost se může snížit v důsledku běžného opotřebení.