Netflix získává novou funkci. Budete si muset povinně převést účet

Společnost Netflix bojuje proti nestandardnímu sdílení uživatelských účtů. Již dříve oficiálně potvrdila, že tyto praktiky budou omezeny již v roce 2023, ale do té doby chce Netflix „poškozeným“ pomoci a vyzvat je, aby využili možnosti přenosu profilu.

Uživatelé Netflixu, včetně těch v Česku dostávají oznámení o aktivaci funkce převodu účtu. Aktuální možnost se nachází také v nastavení a týká se možnosti vytvoření nového uživatelského účtu Netflix na základě existujícího profilu. Není výslovně uvedeno, že se jedná o poslední šanci pro lidi, kteří sdílejí jeden účet mezi více domácnostmi, ale z předchozích oznámení Netflixu je zřejmé, že právě to je cílem, jak uvádí server TV Insider.

Netflix tak chce dát uživatelům možnost vytvořit si nový účet z „nelegálně“ sdíleného profilu dříve, než bude celý takový účet zablokován. Jde o to, aby od začátku příštího roku nebylo možné takto účet sdílet s ostatními. Netflix uvádí, že při vytváření nového účtu z profilu budou zapamatovány všechny uživatelské preference, jako jsou doporučení, nastavení, záznamy her, historie sledování a další. Profily dětí však nelze přenášet.

Souběžně s možností převodu účtů nabídne Netflix levnější předplatné, které se však bude zobrazovat reklamy. Tato možnost nebude (od spuštění) dostupná v Česku, ale pro nejméně majetné zákazníky poskytne možnost legálně využívat Netflix za nejnižší možnou cenu. V zahraničí je cena balíčku stanovena na 7 dolarů. S ohledem na poměry by v Polsku měl nakonec stát kolem 175 Kč měsíčně. Bohužel má kromě reklam i další nevýhody, včetně kvality omezené na rozlišení HD (720p).

Jednou z dalších možností bude možnost zakoupit další profil k hlavnímu účtu, který pak bude možné používat v jiné domácnosti.

Zdroj: tvinsider.com