Nový zámek Xiaomi lze otevřít otiskem prstu. Kamerou můžete vidět návštěvníka

Xiaomi Smart Door Lock E20 Cat’s Eye Edition je nejnovější model elektronického zámku od společnosti Xiaomi. Hardware má vestavěnou kameru, která umožňuje vidět návštěvníka.

Ještě před několika lety jsme museli mít těžké a neskladné klíče, abychom se dostali do domu. Toto řešení bylo nepohodlné, protože hrozila jejich ztráta a ženy měly problém je najít v kabelce. Dnes jsou takové situace díky elektronickým zámkům minulostí a jedním z nejnovějších modelů je chytrý zámek Xiaomi Smart Door Lock E20 Cat’s Eye Edition.

Chytrý dveřní zámek E20 s funkcí videohovoru
Nový zámek čínského výrobce je vylepšenou verzí výrobku, který se začal prodávat před několika měsíci, a nabízí lepší funkčnost. Má totiž zabudovanou videokameru se 172 úhly pohledu, která je schopna plnit stejnou funkci jako klasické kukátko. Díky tomu můžeme vidět, kdo se nachází před našimi dveřmi.

Kamera má snímač s rozlišením 2,3 MP a objektiv se světelností f/2,4, který zaznamenává obraz v rozlišení HD. Umožňuje nám nejen zjistit, kdo je náš návštěvník, ale také to, když nejsme doma. Lze také nastavit upozornění, a když návštěva přijde, zobrazí se na několika obrazovkách, např. na chytrém telefonu, televizoru atd. Obraz z kamery se naopak ukládá do cloudu, přičemž je možné zdarma ukládat záznamy za poslední tři dny.

Zámek má samozřejmě zabudovaný mikrofon a reproduktor, takže můžeme s návštěvníkem hovořit, aniž bychom museli otevírat dveře. Tato funkce může být užitečná i v případě, že právě dorazil kurýr a my jsme pryč. Můžeme mu pak dát pokyn, aby balíček nechal u souseda. Je to také první obranná linie proti vloupání, protože pokud zjistíme vetřelce, můžeme ho informovat, že jsme právě zavolali policii.

Další zajímavou funkcí je speciální nástroj pro změnu hlasu, který v případě takového volání chrání naši identitu. Na výběr je řada nastavení, takže budeme znít úplně jinak a návštěvník náš hlas nepozná.

Zámek samozřejmě nabízí řadu způsobů, jak jej otevřít. Do domu se tak můžeme dostat pomocí otisku prstu, který jej naskenuje za 0,5 sekundy a podle výrobce má 99,2procentní úroveň přesnosti skenování. Můžeme také použít heslo nebo fyzický klíč a také technologie Bluetooth a NFC. Díky tomu můžeme zařízení otevřít pomocí chytrého telefonu, chytrých hodinek nebo chytrého náramku.

Zámek má také zabudovaný zvonek a umělou inteligenci, která je zodpovědná za detekci osob. Vestavěná baterie s kapacitou 5 000 mAh přitom vydrží až 12 měsíců provozu, přičemž se nabíjí prostřednictvím připojení USB-C.

Zdroj: Xiaomi