Netflix zasáhne Čechy. Ověří si sdílení účtu

Společnost Netflix na svých webových stránkách oznámila nová pravidla, která se vztahují na sdílení účtu v domácnosti. Ukazují, že platforma nehodlá účtovat další poplatky za používání účtu více osobami. Místo toho zavede ověřovací kódy pro uživatele.

Z informací zveřejněných v centru nápovědy společnosti Netflix se dozvídáme, že účet Netflix mohou sdílet osoby žijící ve stejné domácnosti. To znamená, že i když jsme rodina, nebudeme moci legálně využívat platformu, když se přestěhujeme z našeho domova do jiného města. Netflix zdůrazňuje, že účet může být spojen pouze s jednou domácností.

Sdílený účet se nyní označuje jako „domácnost Netflix“. Má být propojen se zařízeními primárního vlastníka účtu a se zařízeními, která používají další osoby žijící v domácnosti. Osoby, které žijí v jiné domácnosti, si budou muset vytvořit vlastní účet, aby mohly službu využívat.

Netlfix zavádí ověřovací kódy

Netflix používá k ověření zařízení v domácnosti informace, jako jsou IP adresy, ID zařízení a aktivita na účtu. Domácnost služby Netflix lze změnit během procesu ověřování zařízení.

Je důležité si uvědomit, že pokud dojde ke změně domácnosti služby Netflix, která je spojena se zařízením, na němž se objevila výzva k zadání ověřovacího kódu, bude nutné před použitím ke sledování obsahu služby Netflix ověřit všechna zařízení spojená s předchozí domácností služby Netflix. Tato zařízení však nebudou automaticky odhlášena z vašeho účtu Netflix.

Pokud je vyžadován ověřovací kód, obdrží uživatel e-mail nebo SMS s odkazem. Chcete-li ověřit své zařízení, klikněte na odkaz a podle pokynů na stránce, která se zobrazí, změňte svou domácnost. Aby mohl člen domácnosti Netflix spustit platformu, musí do 15 minut zadat kód na zařízení, které právě používá. Pokud to nestihne, může požádat o jiný kód.

Zdroj: redakce, netflix.com