Netflix překvapuje. Testuje klasickou televizi

Největší streamovací platforma na světě zahájila testování lineárního televizního kanálu ve Francii. Služba Direct připomíná klasický televizní kanál, kde se přehrávají materiály z dříve připraveného seznamu.

Netflix je v rozporu s klasickou televizí. Filmy a seriály lze sledovat kdykoli a v jakémkoli pořadí. Není třeba čekat na naplánovaný vysílací čas. Ukázalo se však, že ve Francii je mnoho diváků zvyklých na tradiční lineární televizi s pevnými časy pro určité filmy a seriály.

Americká platforma proto zahájila pilotní program speciálního kanálu, který se podobá televizním kanálům. Umožňuje vám zobrazit, co je v plánu. Kanál se jmenuje Direct a obsahuje filmy, seriály nebo programy, které nelze kdykoli přehrát.

Direct je k dispozici pro testování v několika regionech ve Francii. Od prosince plánuje společnost rozšířit přístup do celé země. Prozatím mají k novému kanálu přístup pouze stávající předplatitelé Netflixu.

Netflix ve Francii má 9 milionů předplatitelů. Je to jeden z jeho větších trhů se silnou místní konkurencí, jako jsou Orange, Canal Plus a SFR.

V lednu letošního roku platforma otevřela kancelář v Paříži a oznámila zvýšení investic do francouzské produkce.

Francouzi jsou zvyklí na tradiční televizi. Mnoho diváků nechce vybírat filmy a seriály z knihovny samostatně, ale sleduje, co se děje. Prozatím je přístup k přímému kanálu přes webovou aplikaci, ale není k dispozici v mobilní aplikaci. Seznam pořadů a seriálů pro daný den je založen na tom, co je v tuto chvíli nejoblíbenější.

Nový lineární kanál není prvním testem takové televize na Netflixu. V loňském roce platforma testovala funkci Shuffle Play, kde po skončení jednoho programu algoritmus automaticky vybral další.