Na tomto videu se herec díky deepfake proměnil ve 20 celebrit

Herec a komik Jim Meskimen je jedním z těch, kteří se mnohým mohou zdát známí, ale málokdo si pamatuje jeho jméno. Hrál například ve filmu Apollo 13 a v televizních seriálech Přátelé a Castle. Hlas je jedním z jeho nejdokonalejších nástrojů. Dokáže mistrně napodobit desítky slavných herců, a to od George Clooneyho přes Jacka Nicholsona až po Morgana Freemana.

Jedno jeho video, které si získalo virální pozornost, však přesahuje rámec pouhých hlasových dojmů. Pomocí technologie deepfake Meskimen mění nejen svůj hlas a způsoby chování, ale také obličej, aby se mohl vydávat za celebrity. Při recitaci básně, kterou napsal o imitování, Meskimen plynule přechází z jednoho slavného hlasu na druhý. Jeho tvář se přitom promění v jakoukoli celebritu, kterou právě napodobuje, jak píše server Up Worthy.

Kromě toho, že video ukazuje Meskimenovy obdivuhodné schopnosti, poukazuje na to, jak snadno lze lidi oklamat pomocí moderních technologií. Meskimenovo video samozřejmě nemá být varováním před technologií deepfake, ale spíše ukázkou toho, co s ní lze dělat. Tvůrce VFX Shamook sdílel video s rozdělenou obrazovkou, ve kterém ukazuje, jak pomocí tváří celebrit přetvořil Meskimenův obličej.

Mimochodem, pokud se snažíte zjistit, které celebrity to jsou, zde je jejich seznam v pořadí: John Malkovich, Colin Firth, Robert De Niro, Tommy Lee Jones, Nick Offerman, George Clooney, Christopher Walken, Anthony Hopkins, Dr. Phil, Nicholas Cage, Arnold Schwarzenegger, Morgan Freeman, Bryan Cranston, Christoph Waltz, Joe Pesci, Jack Nicholson, George W. Bush, Ian McKellen, Ron Howard, Robin Williams.

Zdroj: redakce, upworthy.com