Na evropský trh přichází alternativa k Paypalu a ApplePay – celoevropský platební systém EPI. Podporují to velké banky

Dnes skoro každý, kdo využívá placení prostřednictvím platebních peněženek, zná propracovaný systém Paypal. Majitelé Apple telefonu zase virtuální peněženku ApplePay. Platební systém Paypal je jednou z nejlepších systémů vůbec. To by se ale mohlo změnit, jak píše deník Watson.

V červnu by měl být totiž spuštěn celoevropský platební systém EPI. Tento platební systém funguje na stejné bázi právě jako Paypal. Jako první ho budou moci využít lidé v Německu, Francii a Belgii. Příští rok 2025 by měl být systém spuštěn po celé Evropě.

EPI jako potencionální konkurence gigantů

Platební systém EPI se bude chtít mezi konkurencí, jako je Applepay nebo Paypal prosadit. EPI totiž bude podporovat 16 poskytovatelů finančních produktů, a to včetně Deutche Bank nebo DZ Bank. Jestliže si uživatel prostřednictvím tohoto systému bude chtít převést peníze z jedné banky do druhé, bude to otázka pár sekund. K tomu, aby to takto fungovalo rychle, bude potřeba nainstalovat digitální peněženku Wero. S touto peněženkou pak budete moci platit v obchodech i v internetových obchodech.

Projekt eurocentrálních bank na zavedení digitálního eura jako doplňku k bankovkám a mincím je také o větší evropské nezávislosti, pokud jde o platby.

Zdroj: Watson