Microsoft se připravuje na velké představení nových produktů. Co lze očekávat?

22. září pořádá Microsoft virtuální hardwarovou akci, na které se můžete těšit na celou řadu novinek.

Hlavní hvězdou akce bude pravděpodobně Surface Book.

Předpokládá se, že bude mít velký a ostrý dotykový displej, který však bude pevně ukotvený ke spodní části zařízení, a to pravděpodobně pomocí kloubu, kterým lze obrazovku posunout nad klávesnici. Jedná se o řešení, které bude pravděpodobně podobné tomu, které HP nabízí u své řady Elite Folio.

Velikost obrazovky by se měla pohybovat kolem 14 palců, takže se jedná o určitý upgrade nebo downgrade v závislosti na tom, zda přicházíte z 13,5 nebo 15 palcové varianty stávajícího Surface Booku. Obrazovka by však měla mít užší okraje a obnovovací frekvenci až 120 Hz oproti dřívějším skromným 60 Hz.

Současně jde o vylepšení výkonu uvnitř zařízení, kde budete moci stroj vybavit grafickou kartou Nvidia RTX a asistovat novému procesoru pravděpodobně s osmi jádry. Samotná konektivita bude také modernější. Předpokládáme, že Microsoft vsadí na duální USB-C, pravděpodobně i s podporou Thunderbolt.

Project X

Surface Pro X od svého debutu trpěl tím, že hardware, zejména proprietární procesor ARM SQ1 společnosti Microsoft a software Microsoft Windows 10 spolu příliš dobře nefungovaly.

To by měla napravit další řada modelu Pro X, která by díky novému procesoru „SQ2“ a novému operačnímu systému Windows 11 měla poskytnout lepší uživatelský zážitek.

Výhody procesoru založeném na architektuře ARM by však měly zůstat zachovány. Součástí nového Surface Pro X by měla být velká výdrž na baterii, dobrá mobilní konektivita a dokonce i nové funkce, jako je „probuzení na dotek“ a „probuzení při přiblížení“.

Microsoft Office 2021

Sada aplikací Microsoft Office, jako je Word, Excel a PowerPoint, je již mnoho let velmi oblíbená mezi jednotlivci i firmami. Aplikace v rámci sady Microsoft Office patří k nejlepším dostupným aplikacím systému Windows 10 pro dokončování pracovních a školních úkolů, a díky tomu se sada Microsoft Office stala celosvětovým standardem produktivity.

Společnost Microsoft nedávno oznámila, že Microsoft Office 2021 bude vydána společně s Windows 11 a to 5. října 2021. Více se dozvíme dnes.

Zdroj: Windowscentral.com, Windowslatest.com