Microsoft představil funkci Copilot. Vytvoří za vás prezentaci, zpracuje poštu nebo připraví tabulku

Společnost Microsoft oznámila novou funkci Copilot pro své aplikace a služby Microsoft 365, která je založena na umělé inteligenci a má lidem pomáhat vytvářet dokumenty, e-maily, prezentace a další, jak píše web The Verge.

Copilot, poháněný technologií GPT-4 společnosti OpenAI, bude pro aplikace Microsoft 365 fungovat podobně jako asistent (vzpomínáte na Clippyho?) a bude se zobrazovat v postranním panelu jako chatbot, kterého mohou uživatelé Office přivolat k vygenerování textu v dokumentech, vytvoření prezentace v aplikaci PowerPoint nebo dokonce při použití kontingenčních tabulek v aplikaci Excel.

Uživatelé Microsoft 365 budou moci Copilota přivolat, aby jim pomohl s nadcházející schůzkou v rámci Microsoft Teams, informoval lidi o souvisejících projektech, organizačních změnách a podobně. Copilot bude možné vyvolat také v aplikacích Microsoft Office a použít jej ve Wordu k vytváření dokumentů na základě jiných souborů. Text vygenerovaný umělou inteligencí pak bude možné libovolně upravovat a přizpůsobovat. Můžete požádat Copilota o vytvoření prezentace v PowerPointu na základě dokumentu ve Wordu nebo o analýzu či formátování dat v Excelu.

V týmu Microsoft Teams může Copilot přepisovat schůzky, připomínat věci, které jste mohli zmeškat, pokud jste se připojili pozdě, nebo dokonce shrnout akční body během schůzky. Copilot bude existovat i v aplikaci Outlook, takže můžete strávit méně času mazáním a odpovídáním na e-maily. Vlákna e-mailů lze shrnout a Copilot může dokonce vytvářet návrhy odpovědí.

Microsoft také plánuje spustit funkci Business Chat, která bude fungovat ve všech aplikacích Microsoft 365. Bude využívat technologii Microsoft Graph ke spojení dokumentů, prezentací, e-mailů, poznámek a kontaktů do jediného konverzačního rozhraní v Microsoft Teams, které dokáže vytvářet souhrny, plánovací zprávy a další.

Oznámení Microsoftu přichází jen několik dní poté, co Google oznámil podobné funkce umělé inteligence pro Google Workspace, včetně generování textů na bázi umělé inteligence v Gmailu, Dokumentech a dalších službách. Microsoft uvádí, že v současné době testuje Copilot pro Microsoft 365 s 20 zákazníky a v příštích měsících demonstraci rozšíří. Společnost přiznává, že systém má svá omezení, a vyzývá uživatele, aby kontrolovali, ověřovali fakta a upravovali obsah na základě odborných znalostí v dané oblasti.

Zdroj: redakce, theverge.com