Microsoft teams: Funkce umožní potrestat ty, kteří přijdou příliš pozdě na schůzku

Každý, kdo nepřijde včas na videokonferenci, by mohl být v budoucnu zablokován.

Každý, kdo se pravidelně schází, to zná. Všichni sedí u stolu a čekají na poslední kolegy, kteří ještě museli něco rychle udělat. Po několika minutách zpoždění zahájíte schůzku, zatímco se ještě někteří zaměstnanci propašovávají tiše dovnitř místnosti.

S pandemií se problém nezměnil, ale přesunul se na internet. Služba Teams společnosti Microsoft to chce napravit.

Teams ve výchozím nastavení deaktivují mikrofon, když se připojují ke schůzce s několika účastníky. To však mnohým nebrání v tom, aby mikrofon znovu zapnuli a vtrhli do středu konference, aby zamumlali „Promiňte“.

Plán pro týmy oznamuje pozastavení schůzek
Společnost Microsoft nyní oznámila odpovídající funkci plánu pro Teams: Schůzky budou blokovány, aby se zabránilo dalšímu přístupu. Pokud například šéfové blokují schůzku, musí ti, kteří přijdou pozdě, „zůstat venku“.

Kromě toho lze schůzky také uzamknout, aby se zajistilo, že se virtuální konference budou účastnit pouze ti účastníci, kteří by tam měli být, a že se nepřipojí další lidé, kteří nemají slyšet, o čem se diskutuje. Každý, kdo se pokusí připojit, by měl dostat zprávu, že je schůzka uzamčena, píše Microsoft ve svém plánu novinek. Funkce by se měla objevit v květnu.

Společnost Microsoft nedávno oznámila, že zavede šifrování typu end-to-end pro videohovory v Teams. Zpočátku by však tato funkce měla být dostupná pouze pro videohovory mezi dvěma lidmi.